تجزیه و تحلیل ابر جهان متاورس
تجزیه و تحلیل ابر جهان متاورس

:Metavars cloud world analysis

تجزیه و تحلیل ابر جهان متاورس متاورس یا گاهی فراجهان، فرضیه‌ای از نسل بعدی اینترنت است که از محیط‌های مجازی سه بعدی آنلاین غیرمتمرکز و پایدار تشکیل می‌شود. این دنیای مجازی از طریق هدست‌های واقعیت مجازی، عینک‌های واقعیت افزوده، گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی و کنسول‌های بازی قابل دسترسی خواهد بود. متاورس، به شکلی محدود در حال حاضر در پلتفرم‌هایی مانند وی‌آر چت یا بازی‌های ویدیویی مانند زندگی دوم وجود دارد. همچنین می‌توان به فیلم بازیکن شماره یک آماده (فیلم) و همچنین انیمه سورت آرت آنلاین اشاره کرد.

متاورس، دنیایی مجازی:

به زبان ساده، فضای مجازی است که می تواند دنیای واقعی را ترسیم کند ولی مستقل از دنیای واقعی است. متاورس در زمان یک دنیای دیجیتال موازی است که از دنیای واقعی جدا شده اما همیشه آنلاین است. مردم می توانند آزادانه به عنوان آواتارهای مجازی در آن زندگی کنند. فیلم Ready Player One که در سال 2018 منتشر شد، بصری‌ترین نمایش متاورس در نظر گرفته می‌شود. رفتارها و تجربیات افراد در دنیای مجازی نیز به دنیای واقعی منتقل می شود و بر دنیای واقعی تاثیر می گذارد.

فراجهان در حال تغییر هر جنبه ای از دنیای واقعی است. شاید تمرکززدایی و فناوری بلاک چین(یک سیستم ثبت گزارشات و اطلاعات است که به صورت همزمان، داده‌هایی در آن ثبت و اصلاح می‌شوند. پیچیدگی این فناوری آن را به گزینه‌ای غیر قابل نفوذ و با امنیت بالا تبدیل کرده است.) ما را به عصر بعدی هدایت کند. در عین حال، اتریوم و NFT می توانند درآمد واقعی بیشتری را در توسعه متاورس برای مردم به ارمغان بیاورند.

دیدگاه مدیر عامل فیسبوک:

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا (فیسبوک سابق) که به تازگی نامگذاری شده است، تخمین می زند که پنج تا 10 سال طول می کشد تا ویژگی های کلیدی متاورس به جریان اصلی تبدیل شود. اما جنبه‌هایی از متاورژن در حال حاضر وجود دارد. سرعت پهنای باند فوق العاده سریع، هدست های واقعیت مجازی و دنیای آنلاین همیشه روشن در حال حاضر راه اندازی شده اند، حتی اگر ممکن است برای همه قابل دسترسی نباشد.

مانند همیشه، با هر فناوری جدید، متاورس با تعدادی چالش مواجه است. وابسته بودن به هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده (که سبک وزن، قابل حمل یا مقرون به صرفه نیستند) متاورس با معضل پذیرش محدود مواجه می شود. جدای از این، نیاز به مدل‌های باکیفیت و با کارایی بالا وجود دارد که بتوانند صفحه‌نمایش شبکیه چشم و تراکم پیکسلی مناسب را برای غوطه‌وری واقعی مجازی به دست آورند، بنابراین یک اتصال اینترنتی قوی و پایدار بسیار مهم است.

متاورس دنیایی بی انتها:

تجزیه و تحلیل ابر جهان متاورس ، این دنیای جدید مبتنی بر آواتار دیجیتال از واقعیت مجازی استفاده می‌کند که به موجب آن کاربران را قادر می‌سازد تا مانند دنیای واقعی با هم تعامل داشته باشند، بازی کنند و فعالیت‌هایی را تجربه کنند. Metaverse به ایجاد فضاهای اداری مجازی و محیط‌های آموزشی با ارتباطات بی‌درنگ و تجربیات حضوری کمک می‌کند و این پتانسیل را به ما می‌دهد تا بر محدودیت‌هایی که در زندگی واقعی با آن‌ها روبرو هستیم غلبه کنیم. اما، مثل همیشه، هرچه فرا وجهه بیشتر مورد استفاده قرار گیرد و مورد استقبال قرار گیرد، بدون شک کاربردهای فراوانی وجود خواهد داشت که امروزه حتی نمی توانیم آنها را درک کنیم.

متاورس چیست؟

آدیداس و نایک قرار است در متاورس به رقابت هم بپردازند:

در متاورس، آدیداس و نایک نیز جای خود را به یکدیگر نمی دهند. ابتدا، نایک از خرید کفش های کتانی مجازی و کلکسیونی با نام تجاری RTFKT خبر داد. جان دوناهو، رئیس و مدیر عامل نایک معتقد است که این حرکت به تسریع کار تحول دیجیتال نایک کمک خواهد کرد. آدیداس معتقد است که متاورس می تواند به هر کسی اجازه دهد ابتدایی ترین ایده های خود را بیان کند و به واقعی ترین خود تبدیل شود. آدیداس قصد دارد در سال 2022 و پس از آن، یک “تجربه سرزمین مجازی متاورس” توسط جامعه ایجاد کند.

رقابت تنگاتنگ نایک و آدیداس:

پیش از آن، آدیداس 144 زمین مجازی را در بازی سه بعدی جهان باز “The Sandbox” خریداری کرده است. نایک نیز طرح مشابهی را اعلام کرد، قصد دارد دنیای مجازی ایجاد کند NIKELAND، این دنیای مجازی از مقر نایک در اورگان ایالات متحده الهام گرفته شده است. پخش‌کننده‌ های تلفن همراه نیز می‌ توانند کاراکترهای مجازی را از طریق دستگاه‌های سنجش انجام دهند. هر دوی این برند ها قدم به قدم از NFT شروع کردند تا پادشاهی خود را در متاورس بسازند. اگرچه متاورس هنوز خیلی دور است، اما وقتی غول ها در این رقابت شرکت می کنند، نمی توانند عقب افتادن را تحمل کنند. درحال حاضر شرکت‌هایی مانند متا پلتفرمز، روبلاکس، اپیک گیمز و مایکروسافت و … در حال سرمایه‌گذاری بر روی تحقیقات و توسعهٔ فناوری‌های مرتبط با متاورس هستند.

متاورس چیست

کتی وود، مدیرعامل آرک گفت که متاورس در همه زمینه ها نفوذ خواهد کرد: