استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

:Bitcoin Mining

استخراج بیت کوین فرآیندی است که طی آن بیت کوین های جدید وارد گردش می شوند. همچنین این روشی است که شبکه تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کند و جزء حیاتی نگهداری و توسعه دفتر کل بلاک چین است. “کاوی” با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجام می شود که یک مسئله ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده را حل می کند. اولین رایانه ای که راه حل مشکل را پیدا می کند، بلوک بعدی بیت کوین را دریافت می کند و روند دوباره شروع می شود.

استخراج ارزهای دیجیتال پر زحمت، پرهزینه و تنها به صورت پراکنده سودآور است. با این وجود، ماینینگ برای بسیاری از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال جذابیت خاصی دارد، زیرا ماینرها برای کار خود با توکن‌های رمزنگاری پاداش دریافت می‌کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که کارآفرینان، مانند جستجوگران طلای کالیفرنیا در سال ۱۸۴۹، استخراج معادن را مانند سکه هایی از بهشت ​​می دانند.

انگیزه دریافت پاداش:

پاداش بیت‌کوینی که استخراج‌کنندگان دریافت می‌کنند انگیزه‌ای است که افراد را تشویق می‌کند تا در هدف اصلی استخراج کمک کنند. هدف اصلی: قانونی کردن و نظارت بر تراکنش‌های بیت‌کوین و اطمینان از اعتبار آن‌ها. از آنجایی که بسیاری از کاربران در سراسر جهان این مسئولیت‌ها را به اشتراک می‌گذارند، بیت‌کوین یک ارز دیجیتال «غیرمتمرکز» است، یا ارز دیجیتالی است که برای نظارت بر مقررات خود به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت متکی نیست.

استخراج بیت کوین

-با ماینینگ، می‌توانید ارز دیجیتال را بدون صرف هزینه برای آن استخراج کنید.

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، بیت‌کوین را به‌عنوان پاداشی برای تکمیل «بلاک‌های» تراکنش‌های تأیید شده، که به زنجیره بلوک اضافه می‌شوند، دریافت می‌کنند.

-جوایز استخراج، به استخراج‌کننده‌ای پرداخت می‌شود که ابتدا راه‌حلی برای یک پازل پیچیده پیدا می‌کند، و احتمال اینکه یک شرکت‌کننده آن راه‌حل را کشف کند به بخشی از کل قدرت استخراج شبکه مربوط می‌شود.

-برای راه اندازی ریگ ماینینگ به یک واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) نیاز دارید.

چرا بیت کوین به ماینرها نیاز دارد؟

استخراج بلاک چین استعاره ای از کار محاسباتی است که در شبکه به امید به دست آوردن توکن های جدید انجام می دهند. در واقع، ماینرها اساساً برای کار خود به عنوان حسابرس دستمزد دریافت می کنند. آنها کار تایید مشروعیت تراکنش های بیت کوین را انجام می دهند. این کنوانسیون برای صادق نگه داشتن کاربران بیت کوین است و توسط بنیانگذار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو طراحی شده است.

 ماینرها با تأیید تراکنش‌ها به جلوگیری از «مشکل هزینه‌های مضاعف» کمک می‌کنند.

استخراج بیت کوین

دوبار خرج کردن، روشی است که در آن صاحب بیت کوین به طور غیرقانونی یک بیت کوین را دو بار خرج می کند. درصورتی که ارز فیزیکی، این مشکل را ندارد. وقتی اسکناس ۲۰ دلاری را برای خرید یک بطری به کسی تحویل می‌دهید، دیگر آن را ندارید، بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که بتوانید از همان اسکناس ۲۰ دلاری برای خرید بلیت‌های لوتوی همسایه استفاده کنید. با این حال، همانطور که فرهنگ لغت Investopedia توضیح می دهد، در مورد ارز دیجیتال، “این خطر وجود دارد که دارنده بتواند یک کپی از توکن دیجیتال تهیه کند و آن را با حفظ اصل آن برای یک تاجر یا طرف دیگر ارسال کند.”فرض کنید شما یک اسکناس ۲۰ دلاری قانونی و یک ۲۰ دلاری تقلبی داشتید. اگر بخواهید هم صورتحساب واقعی و هم قبض جعلی را خرج کنید، کسی که زحمت

مثال:

نگاه کردن به شماره سریال هر دو اسکناس را به خود اختصاص داده است، می بیند که آنها یک شماره هستند و بنابراین یکی از آنها باید نادرست باشد. کاری که یک ماینر بلاک چین انجام می دهد مشابه آن است – آنها تراکنش ها را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که کاربران به طور نامشروع سعی نکرده اند یک بیت کوین را دو بار خرج کنند.

تنها ۱ مگابایت داده تراکنش می تواند در یک بلوک بیت کوین جا شود. محدودیت ۱ مگابایتی توسط ساتوشی ناکاموتو تعیین شده است، و این موضوع بحث برانگیز شده است زیرا برخی از ماینرها معتقدند اندازه بلوک باید افزایش یابد تا داده های بیشتری را در خود جای دهد، که در واقع به این معنی است که شبکه بیت کوین می تواند تراکنش ها را با سرعت بیشتری پردازش و تأیید کند.

چرا بیت کوین استخراج کنیم؟

استخراج علاوه بر پوشش جیب ماینرها و حمایت از اکوسیستم بیت کوین، هدف حیاتی دیگری نیز دارد: تنها راه برای عرضه ارزهای دیجیتال جدید در گردش است. به عبارت دیگر، ماینرها اساساً در حال «ضربه زدن» ارز هستند. به عنوان مثال، تا مارس ۲۰۲۲، از مجموع ۲۱ میلیون بیت کوین، کمتر از ۱۹ میلیون بیت کوین در گردش بوده است.

با این حال، از آنجایی که نرخ بیت کوین استخراج شده در طول زمان کاهش می یابد، بیت کوین نهایی تا حدود سال ۲۱۴۰ در گردش نخواهد بود. این بدان معنا نیست که تراکنش ها تایید نمی شوند. ماینرها به راستی‌آزمایی تراکنش‌ها ادامه خواهند داد و به منظور حفظ یکپارچگی شبکه بیت‌کوین، هزینه‌هایی برای انجام این کار پرداخت خواهند شد.

برای کسب بیت کوین های جدید، باید اولین ماینری باشید که به پاسخ صحیح یا نزدیک ترین پاسخ به یک مشکل عددی می رسد. این فرآیند به عنوان اثبات کار (PoW) نیز شناخته می شود.

Why extract bitcoins?حل مسائل ریاضی با استفاده ماینر:

هیچ ریاضی یا محاسبات پیشرفته واقعاً دخیل نیست. شاید شنیده باشید که ماینرها مسائل ریاضی دشواری را حل می کنند – این درست است اما نه به این دلیل که خود ریاضی سخت است. کاری که آنها در واقع انجام می دهند این است که اولین ماینری باشند که یک عدد هگزادسیمال ۶۴ رقمی (“هش”) که کمتر یا مساوی هش هدف است را ارائه کند.

بنابراین موضوع تصادفی است، اما با تعداد کل حدس‌های ممکن برای هر یک از این مشکلات به تریلیون‌ها، کار فوق‌العاده سختی است. و تعداد راه حل های ممکن (به عنوان سطح دشواری استخراج) تنها با هر ماینری که به شبکه استخراج می پیوندد افزایش می یابد. برای حل یک مشکل ابتدا ماینرها به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. برای موفقیت در ماینینگ، باید «هش ریت» بالایی داشته باشید که بر حسب گیگا هش در ثانیه (GH/s) و تراهش در ثانیه (TH/s) اندازه گیری می شود.

یک ماینر چقدر درآمد دارد؟

پاداش استخراج بیت کوین تقریباً هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. زمانی که بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ استخراج شد، استخراج یک بلوک ۵۰ بیت کوین برای شما به همراه داشت. در سال ۲۰۱۲، این میزان به ۲۵ بیت کوین کاهش یافت. تا سال ۲۰۱۶، این مقدار دوباره به نصف کاهش یافت و به ۱۲.۵ بیت کوین رسید. در ۱۱ می ۲۰۲۰، پاداش دوباره به نصف کاهش یافت و به ۶.۲۵ BTC رسید.

چگونه به عنوان یک ماینر ارزهای دیجیتال تولید کنیم؟

اگرچه فرآیندی که توسط آن توکن‌ها یا سکه‌های رمزنگاری جدید تولید می‌شوند، استخراج نامیده می‌شود، اما شباهت کمی به کار افرادی که به‌طور فیزیکی فلزات گرانبها مانند طلا استخراج می‌کنند، دارد. با این حال، مقایسه وجود دارد. استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال از رایانه‌ها برای حل مسائل پیچیده ریاضی استفاده می‌کنند و برای کار خود با سهم کوچکی از توکن‌ها پاداش می‌گیرند. در زمان مناسب ارز، رمزنگاری مناسب را استخراج کنید.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد تلاش‌های مرتبط با ماینینگ ارزهای دیجیتال از پیش بارگذاری شده است: بله، یادگیری در مورد و ساختن یک دستگاه ماینینگ نیازمند زمان و هزینه است، اما وقتی همه چیز آماده شد، می‌توانید به سادگی آن را رها کنید تا کار خودش را انجام دهد و منتظر بمانید. در این مقاله، با ارزیابی چگونگی تثبیت خود به عنوان یک ماینر ارز دیجیتال، بررسی خواهیم کرد که آیا این یک ارزیابی منصفانه از فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال است یا خیر.

How to produce digital currencies as a miner?
فرایند استخراج:

هر ارز دیجیتالی را نمی توان استخراج کرد و فرآیند یک عملیات استخراج ممکن است به طور قابل توجهی با عملیات دیگر متفاوت باشد. یکی از اولین اقداماتی که باید انجام دهید اگر علاقه مند به استخراج ارزهای دیجیتال هستید این است که در مورد ارزهای دیجیتال مختلفی که برای استخراج در دسترس هستند اطلاعات کسب کنید و تصمیم بگیرید که چگونه و چه چیزی را می خواهید استخراج کنید. برخی از بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده در جهان، از جمله بیت کوین، از طریق فرآیند استخراج کشف می شوند. با این حال، عملیات استخراج بیت کوین ممکن است در حال حاضر به طور قابل توجهی کمتر از چندین سال پیش باشد. این به دلیل افزایش چشمگیر تعداد ماینرها، افزایش دشواری فرآیند استخراج در طول زمان و سایر عوامل مرتبط است.

یادگیری فرایند استخراج:

یادگیری در مورد فرآیند استخراج و تعیین اینکه کدام سکه یا توکن را می خواهید استخراج کنید نیز مفید است زیرا به شما حسی از انواع قطعات تجهیزاتی که ممکن است برای ردیابی نیاز داشته باشید را به شما می دهد. این روش دیگری است که در آن استخراج ارز دیجیتال بسته به منطقه ای که در آن تمرکز می کنید می تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد. برخی از ارزهای دیجیتال برای استخراج به سخت‌افزار گرافیکی قدرتمندی نیاز دارند و تقاضای بسیار زیاد برای این تجهیزات باعث شده است که هزینه‌ها و تلاش‌های مرتبط با راه‌اندازی یک دکل به شدت افزایش یابد. سایرین ممکن است از نظر تجهیزات مورد نیاز شما در دسترس تر باشند. وقت گذاشتن برای در نظر گرفتن دقیق اینکه چگونه می خواهید استخراج کنید ارزش وقت شما را دارد.

Learn the process of extracting digital currency
برای عملیات ماینینگ به چه چیزهایی نیاز دارید؟

به طور کلی سه جزء اساسی برای عملیات ماینینگ وجود دارد: کیف پول، نرم افزار استخراج و سخت افزار استخراج. شما باید یک کیف پول برای ارز دیجیتال خود داشته باشید تا هر توکن یا سکه‌ای که تلاش‌های ماینینگ شما به دست می‌آورد، جایی برای ذخیره داشته باشد. کیف پول ها حساب های بانکی آنلاین رمزگذاری شده هستند، اساساً با یک آدرس منحصر به فرد که به شما امکان می دهد توکن ها را به صورت ایمن ارسال و دریافت کنید. انواع مختلفی از کیف پول های آنلاین وجود دارد و حتی کیف پول های “ذخیره سرد” نیز وجود دارد که به صورت آنلاین نیز کار نمی کنند. قبل از شروع استخراج تصمیم بگیرید که کدام یک برای نیازهای شما بهترین است

Bitcoin Mining
نرم افزار ماینینگ:

اکثر نرم افزارهای ماینینگ برای دانلود و استفاده رایگان هستند و همچنین برای انواع سیستم عامل ها در دسترس هستند. برای ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند بیت کوین، متوجه خواهید شد که چندین نوع نرم افزار وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. در حالی که بسیاری از این گزینه ها موثر خواهند بود، ممکن است تفاوت های جزئی وجود داشته باشد که می تواند بر عملیات استخراج شما تأثیر بگذارد.

سخت‌افزار ماینینگ ممکن است سخت‌ترین جزء راه‌اندازی دکل استخراج باشد. شما به یک کامپیوتر قدرتمند نیاز دارید، شاید حتی کامپیوتری که مخصوص ماینینگ طراحی شده باشد. برخی از این کامپیوترها و تجهیزات مرتبط با آن، مانند کارت‌های گرافیک، ممکن است بیش از ۱۵۰۰۰ دلار قیمت داشته باشند.

استخراج گروهی:

همانطور که ماینینگ محبوب تر و گران تر شده است، روش های جدیدی برای درگیر شدن در این فرآیند با هزینه و تلاش کمتر شروع شده است. یکی از این ابزارهای جدید مشارکت در ماینینگ استخر استخراج نامیده می شود. اساساً استخر ماینینگ گروهی از ماینرها است که قدرت محاسباتی خود را با هم ترکیب می‌کنند و برای استخراج ارزهای دیجیتال با هم کار می‌کنند. سپس آنها سود را متناسب با میزان قدرتی که هر دستگاه جداگانه قادر به مشارکت در این فرآیند است، تقسیم می کنند.

همانطور که انتظار دارید، استخرهای ماینینگ مزایا و معایبی دارند. از یک طرف، هزینه و تلاش مرتبط با راه اندازی اولیه بسیار کمتر از زمانی است که شما دکل شخصی خود را راه اندازی می کردید. از سوی دیگر، با این حال، احتمالاً درآمد بسیار کمتری از این فرآیند کسب خواهید کرد، زیرا هر گونه پاداش استخراج را با گروهی از افراد تقسیم خواهید کرد.

Group extraction of digital currency